Instalacje fotowoltaiczne / darmowy prąd ze słońca

W ostatnich latach coraz częściej mówi się o wyczerpywaniu się wielu odnawialnych źródeł energii, a także o tym, że korzystanie z nich wiąże się z powstawaniem dużej ilości zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na stan naszej planety, a w konsekwencji pogarszają również nasze życie. Wzrasta świadomość ekologiczna i zaczynamy szukać źródeł energii nieodnawialnej, które przede wszystkim się nie wyczerpują, a dodatkowo korzystanie z nich będzie również mniej niszczące dla środowiska naturalnego. Dlatego coraz większą popularność zdobywają instalacje fotowoltaiczne pozwalające na zamianę energii słonecznej na prąd, który może być wykorzystywany do zastosowań domowych i wielu innych.

 

Darmowy prąd ze słońca – jak to działa?

Na początku powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na prawidłowe zamontowanie paneli fotowoltaicznych i odpowiednie ich usytuowanie. Ważne jest, abyśmy umieścili je w niezacienionym miejscu i w takiej pozycji, która umożliwi jak największą absorpcję promieniowania słonecznego. Jednym z najlepszych rozwiązań będzie zamontowanie paneli na dachu naszego domu, na dachach innych znajdujących się na naszej działce budynków lub wysoko na ich elewacjach. Dzięki temu urządzenia nikomu nie przeszkadzają i przez większość dnia znajdują się w pełnym słońcu niezasłonięte przez drzewa czy inne zabudowania.

Sposób działania paneli fotowoltaicznych nie jest zbyt skomplikowany. Są one złożone są z ogniw fotowoltaicznych zbudowanych z kolei z płytek krzemowych. Wewnątrz takiego ogniwa zachodzi tak zwane zjawisko fotoelektryczne, które polega na tym, że światło słoneczne oddziałuje na ciało stałe i w wyniku tego pojawia się siła elektromotoryczna inicjująca przepływ prądu w obwodzie. Dzięki uzyskiwanej energii można zasilać nasze domowe instalacje elektryczne, budynki użyteczności publicznej, a nawet systemy sygnalizacji drogowej. Jednak aby móc korzystać z prądu pozyskiwanego z urządzeń fotowoltaicznych, niezbędny jest jeszcze falownik pozwalający na zamianę uzyskiwanego prądu stałego na zmienny o parametrach zgodnych z wymaganiami sieci publicznych, czyli taki sam jaki płynie w naszych gniazdkach.

KS System

Pokrycia dachowe, okna, termoizolacja, rozwiązania energooszczędne.